Náš příběh

Příběh smaltu – z pece v garáži přes Karlův Most až do našich obchůdků po Praze

Smaltujeme více než 20 let…

Smalt je úžasná technika. Už od mala jsem si vyráběla šperky z různých materiálů. Pak mi kamarádka představila smaltovací techniku – a to bylo teprve ono! Postupně jsem začala své výrobky nabízet i na Karlově mostě. 

Rok 1990 a dál…

V roce 1990 jsme si s bráchou do garáže pořídili naši první pec na vypalování. Poté jsme začali jsme prodávat i do obchůdků v centru. Velmi brzy nás oslovili ze zahraničí.

A tak postupně vznikala firma SMALTUM (oficiálně založená 1998). Dnes máme šest vlastních obchodů v centru Prahy a prodáváme do mnoha zemí světa. Odhadujeme, že po světě už koluje 1 milion hrnků s mými motivy.

A co děláme nyní?

Smalt mě stále moc baví. Dnes pracuji v naší malé dílně na Praze 7 a vymýšlím nové návrhy. Občas jen pro radost, občas z toho vznikne zajímavý nápad, který by se mohl líbit i ostatním. Nejraději mám, když se mi vrací takové ty malé příběhy: Fotka od šťastné slečny z Francie, které jsem poslala ztracenou náušnici nebo panikařící tatínek z USA, jehož synek ztratil náš hrnek a odmítá pít z jiného…To pak vím, že naše výrobky přinášejí radost i ostatním:-)

Markéta Novotná

Novinky přímo do Vašeho e-mailu?

Kontakt

Adresa

Janovského 53, Praha 7
170 00
Česká republika

Telefon

Tel: +420 283 870 069

Email

info@smaltum.cz

Sledujte nás